najlepsza herbata

Najlepsza herbata na upał - mrożona herbata

Polacy są prawdziwymi koneserami herbaty. Dobra herbata to podstawa naszych kolacji i śniadań. Ale mało kto wie, że herbata świetnie ugasi nasze pragnienie nawet w największe upały.

 

Arabskie inspiracje

W krajach arabskich popularna jest czarna herbata, z dodatkiem cukru i świeżej mięty. To doskonały napój na największe upały. A to wszystko dzięki sprytnej sztuczce. Receptory na naszym języku wykrywają wyższą temperaturę. Nasze ciało otrzymuje jasny komunikat - poć się!. Jednak ta metoda ma jeden słaby punk działa jedynie w suchym klimacie...

 

Na zimno

Na upały pomoże nam także mrożona herbata. Wystarczy, że do ulubionego naparu dodamy kostki lodu. Schłodzona herbata earl grey nie tylko pomoże nam poradzić sobie z gorącem... Zawarta w herbacie teina pobudzi nasz organizm do działania, sprawi że będziemy o wiele mniej ospali i zmęczeni.

 

Herbata zielona ma działanie orzeźwiające. Pozytywnie wpłynie na przemianę naszej materii. Nie tylko ugasi nasze pragnienie, ale pomoże zgubić zbędne kilogramy.

Oczywiście nie jesteśmy skazani na picie wyłącznie czarnej herbaty czy zielonej. Możemy dowolnie mieszać różne jej gatunki. Wyjątkowy smak uzyskamy dzięki dodatkom takim, jak miód, owoce czy zioła, takie jak mięta czy melisa.

 

Herbaciane orzeźwienie

Podsumowując herbata to najlepszy środek na upały. Picie herbaty ma same zalety. Po pierwsze herbata pomaga walczyć z wolnymi rodnikami, ma działanie antyseptyczne. Herbata pobudza przemianę materii, a więc pijąc ją dbamy o naszą figurę.

Po drugie pijąc herbatę na upały oszczędzamy pieniądze. Mrożona herbata przygotowana samodzielnie w domu jest o wiele tańsza niż gotowe, słodzone napoje. Po drugie taka domowa herbata na zimno jest zdrowsza, w pełni kontrolujemy ilość cukru. Nie spożywamy żadnych sztucznych konserwantów. A więc samo zdrowie!