napary ziołowe

Napary ziołowe

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną moc mają napary ziołowe. Ogromna ilość osób całe życie trzyma się kurczowo zwykłej czarnej herbaty lub owocowych herbat z torebek. Takie produkty nie mają prawie żadnych właściwości zdrowotnych w przeciwieństwie do coraz bardziej popularnych herbat ziołowych.

Picie odpowiednich ziół może mieć duży wpływ na nasze życie. Każdy słyszał o uspokajających właściwościach melisy albo leczniczych walorach herbatek imbirowych. Wciąż jednak herbaty w większości domów traktowaną są jako dodatek. Warto zainteresować się nimi na tyle, aby być w stanie wesprzeć nimi swój organizm, jego odporność lub metabolizm. Poniżej przedstawiamy trzy nietypowe herbatki, które zawsze warto mieć w domu.

Koper włoski

Koper włoski (znany także jako fenkuł) znany jest z licznych właściwości prozdrowotnych. Warto się nim zainteresować, jeśli często doskwierają nam problemy trawienne, ponieważ fenkuł działa jak środek rozkurczowy. Taka herbatka pomaga pozbyć się wzdęć, pobudza układ trawienny oraz łagodzi skutki przejedzenia.

Lapacho

Nazwa Lapacho rzadko kiedyś komuś coś mówi. To egzotyczna herbata, mało popularna w Polsce, którą niektórzy nazywają "herbatą Inków". Tę herbatę pozyskuje się z wewnętrznej warstwy kory o takiej samej nazwie. To herbata bogata w żelazo, wapń i magnez. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie i uniwersalne. Można stosować ją w zwalczaniu alergii, problemów żołądkowych, chorób wątroby i wielu innych dolegliwości. Równie egzotyczną herbatą jest rooibos, która zawiera wiele minerałów i znana jest z właściwości antyoksydacyjnych. Poza tym, że chroni przed atakami wolnych rodników, to obniża ciśnienie krwi i wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

Bogactwo herbat

Jak można zauważyć, herbaty świata mogą nam wiele zaoferować. Dobrze jest korzystać z takich darów natury, ponieważ mogą stać się alternatywą dla rozmaitych leków i środków przeciwbólowych, które obciążają organizm.