najlepsza herbata

Najpopularniejszy napój

Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Cieszy się zainteresowaniem konsumentów. Szczególnie ze względu na swoje właściwości oczyszczające, z których najbardziej znana jest zielona herbata, oraz pobudzające, które zapewni nam przede wszystkim herbata czarna. Przechowywanie herbaty nie jest szczególnie skomplikowane. Jeśli decydujemy się na zakup szeroko dostępnych produktów niższej jakości, w zasadzie nie musimy zapewniać im specjalnych warunków. Z kolei dobra herbata wymaga kilku prostych zasad, których należy się trzymać, by przez długi czas cieszyć się jej wspaniałym aromatem.

Dobra herbata i jej przechowywanie

Rynek zapewnia nam szeroki wybór spośród różnych gatunków. Najlepsze herbaty można nabyć w dobrych dedykowanych sklepach. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu jakości zakupionego produktu, powinniśmy zadbać o to, by nasze herbaty w warunkach domowych przez długi czas pozostawały świeże. Konieczne jest zminimalizowanie wpływu na nasz produkt czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy światło. Delikatny susz absorbuje silne zapachy przypraw czy kawy, które mogą go zdominować. Aby zredukować to ryzyko, warto przechować herbatę w szczelnym pudełku lub słoju z pokrywą. Najlepiej z dala od innych aromatycznych produktów w kuchni.

Zielona herbata wymaga szczególnej uwagi

Wśród herbat to właśnie ten rodzaj wyjątkowo narażony jest na proces utleniania. Aby go spowolnić, zaleca się przechowywanie zielonej herbaty w hermetycznym, najlepiej porcelanowym pojemniku, który mocno ograniczy dostęp tlenu. Dodatkowo niskie temperatury na półce w lodówce, pozwolą zatrzymać aromat i cenne składniki, którymi będziemy mogli się cieszyć z każdym łykiem napoju przez dłuższy okres czasu. Zielona herbata charakteryzuje się stosunkowo krótkim okresem przydatności do spożycia. Najlepiej spożyć je w ciągu roku od daty wyprodukowania.

Dobra herbata czarna na długo

Herbata czarna z uwagi na to, że w trakcie produkcji zostaje poddana procesowi fermentacji, nie wymaga szczególnie rygorystycznych sposobów przechowywania. Herbaciany susz liściasty warto zamknąć w szklanym bądź metalowym pojemniku. To wystarczy, by uchronić go przed działaniem światła i wilgoci. Jeśli decydujemy się na zakup herbaty w torebkach, zaleca się, by nie gromadzić ogromnych zapasów, a ograniczyć się jedynie do ilości, którą będziemy w stanie wykorzystać w przeciągu kilku miesięcy. Za każdym razem gdy zdecydujemy się po nią sięgnąć, będziemy mieć pewność, że to świeża, dobra herbata.